Aktualności Dodano: 02 września 2021

Półka Kibica Żużlowego nr 14 (1996) SKARB KIBICA ྜ

Data rozpoczęcia: 2021-09-02
Data zakonczenia:

Skarby kibica to publikacje zawsze oczekiwane i bardzo przydatne kibicowi każdej dyscypliny.

W przypadku sportu żużlowego szczególnie. Od 1992 roku Wydawnictwo "AWA-PRESS" przygotowuje co roku przed rozgrywkami takie właśnie vademecum, zawierające niezbędne i pomagające śledzić wydarzenia na żużlowych torach, informacje.

Najważniejsze, to kalendarz sportu żużlowego, terminarze rozgrywek ligowych, składy drużyn z danymi zawodników. Bywają plany żużlowych miast z dojazdem na stadiony, konkursy, w tym cieszący się dużym zainteresowaniem cykliczny, zatytułowany "Moje prognozy", w którym kibice mogli "obstawiać" zwycięzców poszczególnych rozgrywek w danym sezonie.

Od dłuższego czasu w Cyfrowej Bibliotece Żużlowej można było zapoznać się, czy w przypadku wielu fanów sportu żużlowego raczej przypomnieć sobie o tym, co zawierały Skarby Kibica dotyczące sezonów 1992–1995.

Dołączone do nich zostało kolejne wydanie, z wszystkim co dotyczyło rozgrywek żużlowych sprzed dwudziestu pięciu lat, czyli sezonu 1996. Wraz z autorem, Robertem Borowym oraz szefem Wydawnictwa "AWA-PRESS" Adamem Zającem, zachęcamy do zapoznania się z tą, mającą już wymiar niemal historyczny, publikacją.

Wiesław Dobruszek