Aktualności Dodano: 30 Grudnia 2023

Data rozpoczęcia: 2023-12-30

29 grudnia 2023 roku, w Pracowni Digitalizacji Leszczyńskiej Galerii Książki, odbyło się wyjątkowe Wydarzenie Edukacyjno-Upowszechniające podsumowujące projekt pn. "Powiększenie zasobów Leszczyńskiej Biblioteki Cyfrowej z digitalizacją czasopism i materiałów regionalnych i sportowych". To było nie tylko zakończenie projektu, ale również okazja do bliższego zapoznania się z tajnikami digitalizacji i bogactwem cyfrowych zasobów kultury.

Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się, dlaczego digitalizacja odgrywa kluczową rolę w dzisiejszym społeczeństwie. Eksperci podkreślili korzyści, jakie niesie ze sobą ten proces, zarówno dla zachowania dziedzictwa kulturowego, jak i ułatwienia dostępu do wiedzy.

Przegląd cyfrowych zasobów kultury, dostępnych dzięki projektowi, otworzył nowe perspektywy dla uczestników. Odkrywanie bogactwa dziedzictwa regionalnego i sportowego za pomocą nowoczesnych narzędzi stało się inspiracją do dalszego eksplorowania cyfrowej przestrzeni.

Wydarzenie Edukacyjno-Upowszechniające zakończyło się sukcesem, pozostawiając uczestnikom nie tylko nową wiedzę, ale także inspirację do korzystania z cyfrowych zasobów kultury i do dalszego rozwijania świadomości na temat digitalizacji.