Aktualności Dodano: 16 września 2022

Spotkanie autorskie z Michałem Wierzbą

Data rozpoczęcia: 2022-09-16

W czwartek 15 września 2022 roku w Bibliotece Głównej odbyło się spotkanie autorskie z Michałem Wierzbą, autorem powieści "Zły pasterz".

Debiutancki kryminał Michała Wierzby trafił do księgarń 27 lipca 2022 roku. W powieści „Zły pasterz” autor zabiera czytelnika do pełnego fascynujących tajemnic świata pogańskich wierzeń, a posiadana przez niego wiedza z zakresu archeologii i antropologii, w tym procesu powstawania kultów i religii, sprawia, że z zapartym tchem i rosnącym zainteresowaniem śledzimy rozwój wypadków, nie mogąc się doczekać finału tej zawiłej historii. Smaczku opowieści dodaje fakt, że tłem dla mrocznych wydarzeń i rytualnych zbrodni jest Leszno i jego okolice. Wydarzenia osadzone zostały m. in. w leszczyńskim teatrze oraz w zamku w Rydzynie i pałacach w Zbarzewie i Witosławiu. Leszno to bowiem rodzinne miasto Michała, do którego powrócił niedawno po kilkuletniej przerwie związanej ze studiami, pracą oraz dalekimi podróżami.

Michał Wierzba (ur. 1981) – absolwent wrocławskiej polonistyki, autor powieści poetyckiej „Ostatni taniec szamana”, wierszy i opowiadań; współautor antologii „Literacka podróż po Gdańsku”; zwycięzca Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Stanisława Grochowiaka i konkursu reportażowego miesięcznika „Playboy” (II nagroda); mieszka w Lesznie, gdzie żyje z prywatnych lekcji i copywritingu; fascynuje go człowiek wraz z mniej lub bardziej chlubnymi wytworami jego myśli, a za hobby służą mu fotografia i wspinaczka.