Aktualności Dodano: 12 grudnia 2016

Spotkanie z Jolantą Bartoś

Data rozpoczęcia: 2016-12-12
Data zakonczenia:

W piątek, 9 grudnia 2016 r. w Galerii Lochy odbyło się spotkanie z Joanną Bartoś, autorką książki pt. "Niepokorna".

Jolanta Bartoś - współpracuje z redakcją glosleszna.pl. Z wykształcenia jest dziennikarką i PR-owcem. Ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Wrocławskim. Z zamiłowania jest artystyczną duszą, która kocha wszystko co piękne i tajemnicze. Pisarstwo jest tylko jedną z jej pasji. Bardzo długo pisała tylko do szuflady, ale w końcu postanowiła wyjść z cienia.

O czym jest książka pt. "Niepokorna"?

Anna to piękna pani mecenas, której życie nie szczędziło goryczy. Osierocona w wypadku samochodowym, trafia pod opiekę wujostwa. Molestowana, musi szybko dorosnąć, by móc wyrwać się z toksycznej rodziny. Nad jej życiem ktoś jednak czuwa. Oschły i zasadniczy mecenas Tomasz, przyjaciel zmarłego ojca, sprawia, że Anna kończy studia prawnicze, po których może podjąć prace w jego kancelarii. Wydawałoby się, że oprócz męża u boku nie potrzeba jej wiele do szczęścia. Na ślubie przyjaciół Anna poznaje przystojnego i tajemniczego Kacpra. Ujęta jego czułością zakochuje się.

Pewnego dnia otrzymuje tajemniczą kopertę ze zdjęciami. Ktoś ją śledzi. Tylko po co?

To bardzo sprawnie i sugestywnie opowiedziana historia, która przydarzyć by się mogła każdemu z nas. Niezwykle prawdziwa w swej wymowie fabuła powieści od pierwszych stron wciąga wartką akcją, ciekawie poprowadzonymi wątkami tajemniczych zaginięć młodych dziewczyn, oraz żywymi dialogami. Główna jej bohaterka jest kobietą z krwi i kości, pokaleczoną przez los, cichą ale nieugiętą. Nieopatrznie szukającą szczęścia w ramionach mężczyzny, który wcale nie jest tym za kogo się podaje.

Czy wreszcie da radę odciąć się od przeszłości, która kładzie się szerokim cieniem na jej dotychczasowym życiu i relacjach z mężczyznami? Czy Anna zazna wewnętrznego spokoju? Czy odnajdzie wreszcie szczęście? Kim jest Karol, a kim okaże się Kacper?

Odpowiedzi znajdziecie w tej niezwykle poruszającej powieści.