Aktualności Dodano: 05 Października 2021

Stacja, na której nikt nie zatankował

Data rozpoczęcia: 2021-10-05
Data zakonczenia:

W archiwalnych wydaniach "Panoramy Leszczyńskiej" znajdziesz nie tylko ciekawostki z regionu. Tygodnik wydawany w czasach PRL ukazywał m.in. absurdy, jakie wówczas miały miejsce. Na przykład takie jak…

...pewna stacja paliw. Oceńmy, czy dziennikarze słusznie uznali tę sprawę za nietypową:

Przy jednej z tras wylotowych w Łodzi otwarto stację benzynową CPN. Od grudnia ub.r. do kwietnia włącznie nie obsłużyła ona ani jednego pojazdu, ponieważ pozbawiona była drogi dojazdowej.

Teraz co nieco o oszczędnościach:

WSS Społem sprzedaje w Centrum Kulturalnym Huty Katowice napoje chłodzące w kubkach tekturowych za 2 zł kubek. Oszczędza w ten sposób na szklankach, bo w hurcie szklanka kosztuje 2 złote 10 groszy.

I jeszcze o sprawie papieru i jego braku:

Niezwykle rozrzutnie gospodarujemy papierem. Np. w wyniku zwiększenia formularzy informujących obywateli o konieczności prześwietlenia płuc tracimy rocznie 4 tys. książek. PKO drukuje ulotki o wątpliwej wartości reklamowej - rocznie można by zamiast nich wydać 20 tys. książek. Same etykietki dołączane do ściereczek lnianych to 5 tys. książek.

Tak to było w październiku 1980 roku. Zapraszamy do podróży po czasach minionych z "Panoramą Leszczyńską" dostępną w Leszczyńskiej Bibliotece Cyfrowej.

Łukasz Domagała