Aktualności Dodano: 29 Września 2023

To ma sens! O gwarze we współczesnym świecie

Data rozpoczęcia: 2023-09-29
Data zakonczenia:

-„Gwara poznańska jest piękna i powinniśmy być z niej dumni. Zazdroszczę Ślązakom tego, że oni nie wstydzą się swojej gwary, uważają ją za część ich kultury, my też powinniśmy”- mówi Waldemar Wierzba. 

29 września, w piątek w sali audiowizualnej odbyło się kolejne spotkanie w 
ramach projektu „To ma sens!”. Tym razem gościł u nas Waldemar Wierzba z wykładem o gwarze poznańskiej. Opowiadał o gwarze we współczesnym świecie i o poszukiwaniu wspólnego języka. Waldemar Wierzba jest z wykształcenia polonistą, pedagogiem pracującym z młodzieżą, autorem licznych publikacji dotyczących m.in. gwary poznańskiej, jak również wspaniałym gawędziarzem.

Po spotkaniu można było nabyć książki Autora. Można było również porozmawiać z pisarzem na osobności i dostać autograf z dedykacją. 

Spotkanie tłumaczyła na język migowy Ewa Gano ze Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niesłyszącym SPON oraz było ono transmitowane na żywo na Facebooku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie.

Spotkanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Ojczysty - dodaj do ulubionych. Edycja 2023

JJ