Aktualności Dodano: 30 stycznia 2020

W krainie lodu i śniegu

Data rozpoczęcia: 2020-01-30
Data zakonczenia:

Ferie w pełni. Choć za oknem deszcz, my staramy się wycisnąć z zimy to, co najlepsze. 30 stycznia zaprosiliśmy dzieci do udziału w zajęciach, które pod hasłem „W krainie lodu i śniegu” odbyły się w Wypożyczalni dla dzieci i młodzieży.

Czy śnieg zrobiony jest z bitej śmietany i mleka? Czy istnieją dwie takie same śnieżynki? Co jedzą Eskimosi? Wspólna podróż po krainie zimowych tematów była okazją do tego, aby zastanowić się jak zmienia się przyroda w czasie trwania najchłodniejszej pory roku. Rozmawialiśmy z dziećmi o tym, jakie aktywności można podejmować na śniegu. A także o książkach i filmach z motywem zimy, wśród których na uwagę zasługują:  klasyczna „Królowa śniegu” H.Ch. Andersena, kultowa „Epoka lodowcowa” i jedna z najpopularniejszych bajek ostatnich lat, uwielbiana przez najmłodszych „Kraina lodu”.

Spotkanie, w którym udział wzięło blisko 40 osób, miało charakter warsztatowy. Uczestnicy mogli trenować umiejętności artystyczne i poczuć radość tworzenia wykonując bałwanki z rolek po papierze toaletowym. Różnorodność kolorowych materiałów plastycznych: pisaków, tasiemek, sznurków i papieru oraz chęć do pracy zaowocowały powstaniem wyjątkowych dzieł sztuki.

Śnieżne warsztaty były jedną z 40 propozycji, jakie Biblioteka przygotowała z myślą o dzieciach spędzających ferie w mieście. Co ciekawego jeszcze przed nami? Zachęcamy do zapoznania się z programem i odwiedzenia naszych placówek. Przedpołudniowe zajęcia twórcze przygotowała Wypożyczalnia dla dzieci i młodzieży, Biblioteka Ratuszowa i nasze filie na terenie miasta.