Aktualności Dodano: 25 stycznia 2024

Werner Kenkel kolejny raz Mecenasem Biblioteki!

Data rozpoczęcia: 2024-01-25
Data zakonczenia:

Z radością informujemy, że wczoraj, 23 stycznia, w przededniu wielkiego święta Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stanisława Grochowiaka firma Werner Kenkel z Krzycka Wielkiego po raz drugi została naszym Mecenasem! - Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem aktywności Biblioteki - mówił Damian Kenkel, wiceprezes firmy. - Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem rozmachu Waszej firmy - wtórował mu Andrzej Kuźmiński, dyrektor MBP. 

To wielki dzień. W 2024 roku będziemy ponownie wspólnie działać na rzecz rozwoju czytelnictwa i kultury. Leszczyńska Galeria Książki (pl. Jana Metziga 25) zamknęła właśnie swój pierwszy pełny kalendarzowy rok działalności i pierwszy rok współpracy z Werner Kenkel. Był to niezwykle aktywny rok. W 12 miesięcy odbyło się u nas blisko 50 spotkań autorskich i promocji książek, 40 wystaw, ponad 20 wykładów i konferencji a także ponad pół setki spotkań kulturalnych od koncertów muzyki klasycznej, poezji śpiewanej, jazzu, bluesa, rocka przez spotkania karaoke, tańce, spotkania teatralne, czytanie wierszy a do tego setki zajęć czytelniczych i edukacyjnych dla dzieci, i młodzieży. W LGK odbywały się zajęcia gimnastyczne, sesja fotograficzne, językowe, sesje jogi, turnieje brydżowe, warsztaty plastyczne i rękodzielnicze a nawet wykwintny pokaz mody. Zrealizowaliśmy siedem projektów z ministerialnym wsparciem (,,Teraz książka’’, ,,To ma sens’’, ,,Biografie jazzu’’, ,,Anatomia literatury’’, ,,Między wierszami - Pogranicza’’, ,,Nasze barwy ojczyste’’ i ,,Powiększanie zasobów Leszczyńskiej Biblioteki Cyfrowej"). Aktywnie w kulturze u nas uczestniczyły w tym czasie 52 tysiące osób. Piękny nowy obiekt staramy się wykorzystać najlepiej, jak umiemy, a dzięki scenografii Werner Kenkel surowe nieco przestrzenie niezmiennie pobudzają wyobraźnię nie tylko naszych najmłodszych czytelników. Przypomnijmy - w Wypożyczalni dla dzieci podziwialiśmy już wioskę dinozaurów, razem z Czytelnikami przeżywaliśmy przygody w świecie Piratów, a teraz podbijamy Dziki Zachód. Wypożyczalnię dla młodzieży zdobiły rysunki z książek Jana Jonstona. Dzięki pomocy Werner Kenkel przygotowujemy się do stworzenia czytelni na świeżym powietrzu na dachu LGK, a już lada tydzień zmienimy dekoracje w strefie dla najmłodszych. Stoimy z Werner Kenkel wspólnie u progu kolejnego roku. I Bibliotekę i jej Mecenasa, czeka czas pięknych wyzwań. I firma i Biblioteka planują dalsze rozbudowy, i ekspansję! Mamy wiele wspólnych planów i to nie jest nasze ostatnie słowo. 

- Panie dyrektorze, udało się Panu i zespołowi stworzyć coś daleko więcej, niż nowoczesną bibliotekę. Jesteście domem kultury w najlepszym tego słowa znaczeniu. Prawdziwą galerią, która zresztą jako jedyna czynna jest nawet w niedzielę  - mówił między innymi podczas spotkania Damian Kenkel, wiceprezes firmy.

Naszych partnerów serdecznie zaprosiliśmy na koncert w dniu urodzin patrona MBP Stanisława Grochowiaka (24 stycznia godz. 18:00) i podarowaliśmy portret prezesów na tle LGK autorstwa Julii Józefiak. Teraz w Bibliotece jest WK, a w WK - Biblioteka.