Aktualności Dodano: 02 Lutego 2024

Wernisaż wystawy "Życie jest cudem"

Data rozpoczęcia: 2024-02-02
Data zakonczenia:

W miniony piątek, 2 lutego, w Leszczyńskiej Galerii Książki odbył się wyjątkowy wernisaż, prezentujący wybitne dzieła artystyczne autorstwa Iryny i Olega Solntsevów. Para ukraińskich artystów, mistrzów sztuki ludowej, zaprezentowała publiczności ponad 30 prac bogatych w emocje i ubranych w przeróżne formy.

Artyści głownie pokazali swoje wspólne prace: rysunki i obrazy, przy których obydwoje spędzili wiele godzin. Emanują one niepowtarzalnym stylem i głębokim kunsztem. Ich prace, będące połączeniem tradycji i nowoczesności, zachwycały subtelnym detalem i złożonością kompozycji. Delikatne pociągnięcia pędzla, czy mikroskopijne szczegóły, temu wszystkiego mogliśmy się przyjrzeć osobiście.  Iryna Solntseva, wszechstronnie uzdolniona artystka, wyeksponowała również swoje makramy i projekty odzieży. Fikuśne, lecz tradycyjne stroje mogliśmy obejrzeć na zdjęciach. Prace Olega Solntseva - wybitnego rzeźbiarza w kamieniu, również odbierają dech w piersiach. Jego rzeźby, choć uchwycone tylko na zdjęciach, przykuwały uwagę swoją monumentalnością oraz precyzją wykonania. Każdy detal, każda faktura, wydają się opowiadać historię, ukazującą bogactwo doświadczeń i wyobraźni artysty.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia wystawy i zapoznania się z niezwykłymi dziełami Iryny i Olega Solntsevów, które pozostaną na ekspozycji przez kolejne tygodnie, do 29 lutego 2024r. To niepowtarzalna okazja do zanurzenia się w magicznym świecie sztuki i odkrycia jej niezwykłego piękna.

 

Julia Józefiak