Aktualności Dodano: 26 września 2023

Wieczorek kulturowo-podróżniczy CAT, tym razem o Nigerii

Data rozpoczęcia: 2023-09-26
Data zakonczenia:

We wtorek 26 września o godzinie 17:00 w Bibliotece Ratuszowej odbył się wieczorek kulturowy CAT.Wolontariusze D. z Nigerii i Oliwia, jako tłumacz, opowiedzieli nam trochę o Afryce i Nigerii.Wieczorek był wyjątkowym spotkaniem, który pozwolił nam poznać i choć trochę doświadczyć kulturę Afryki.  

D. zadziwił nas jak skomplikowana i różnorodna jest Nigeria. Jednym naprawdę zadziwiającym faktem jest to, że w samej Nigerii mówi się aż w 500 językach.Wolontariusz pokazał nam dania, ubiory i krajobrazy, które on sam doświadcza na co dzień, mieszkając tam. Na prezentacji mogliśmy obejrzeć różnorodne miasta Afryki, od najbiedniejszych, poprzez wioski żyjące na wodzie, kończąc na największych miastach na świecie.  D. poszerzył naszą wiedzę o Afryce, pokazując ją nam ze swojej perspektywy obywatela tego kraju.

Spotkanie zakończyliśmy małym quizem z tego co się dowiedzieliśmy i szczerze mogę powiedzieć, że publiczność była cudowna, gdyż na wszystkie pytania odpowiedziała dobrze. Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy na następne wieczorki kulturowo-podróżnicze.

 Spotkanie zostało zorganizowane wspólnie przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie oraz Centrum Aktywności Twórczej w Lesznie. Dofinansowano je z środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

JJ