Aktualności Dodano: 22 Marca 2024

Wiosenne Brzmienie!

Data rozpoczęcia: 2024-03-22
Data zakonczenia:

Zaczęła się wiosna, a wraz z nią ożyła scena Biblioteki Ratuszowej. 22 marca odbył się kwiatowy koncert zespołu XYZ pt. "Wiosenne Brzmienie - Muzyka Rodzi Się do Życia". I tak właśnie było!

Marcowego, wiosennego już dnia goście przybyli do Biblioteki Ratuszowej. Rozpoczęliśmy spokojnie, wszyscy rozsiedli się na miejscach, scena była pięknie przyozdobiona przeróżną roślinnością, lecz gdy tylko usłyszeliśmy potężny głos Anny Prałat wszystkich wcisnęło w fotele. Było to jak promień słońca z marcowego, zachmurzonego nieba. Z pozoru spokojna piosenka „Napraw” LemON przerodziła się rockowo-bluesowy hit, za który zespół dostał ogromne brawa. Następnie delektowaliśmy się utworami takimi jak: „Krótki sen”, czy „Spragniony”. Oczywiście, nie mogło zabraknąć paru klasyków, do których śpiewania przyłączyła się widownia m. in. „Chciałem być” Krzysztofa Krawczyka i „Długość dźwięku samotności” Myslovitz. Te dwie piosenki na pewno porwały wszystkie nogi do wystukiwania rytmu. Razem z wiosną i przy pomocy zespołu XYZ narodziła się w nas nowa chęć działania i miłość do muzyki. Młodzi artyści dumnie oddali hołd przesileniu wiosennemu na które wszyscy tak długo czekaliśmy.

 

Zespół XYZ słynie ze swoich znakomitych interpretacji utworów takich artystów jak Czesław Niemen, Kora, Grzegorz Ciechowski oraz wielu innych. Muzycy działają bardzo intensywnie, grając w minionym roku 27 koncertów i zdobywając szerokie grono fanów. Celem młodych muzyków jest ocalenie od zapomnienia muzyki lat minionych.

Zespół wystąpił w składzie:

 

Anna Prałat – wokal

Bartosz Maćkowiak – gitara basowa

Jakub Konieczny – gitara elektryczna

Filip Basista – perkusista oraz manager

Gościnnie wystąpi: Mateusz Radoła - klawisze

 

 

Julia Józefiak