Aktualności Dodano: 26 Kwietnia 2021

Wszystko o sezonach 1987–1988 „Żużlowy leksykon ligowy” (TOM XIII)

Data rozpoczęcia: 2021-04-26
Data zakonczenia:

Na rynku wydawniczym ukazał się trzynasty tom „Żużlowego Leksykonu Ligowego”, jedynej takiej serii, tak szeroko opisującej rozgrywki polskich lig od ich zarania.

Dotąd szczegółowo zaprezentowano wszystko, co na naszych ligowych torach działo się od 1948 roku. Wszystkie tomy zawierają wyniki meczów z tak zwaną rozpiską punktów każdego zawodnika w nawiasie, obszerny komentarz do danego sezonu, ewentualne zmiany regulaminowe, stosowne statystyki, a całość jest bogato ilustrowana (format kwadratu umożliwia zamieszczanie zdjęć o sporych rozmiarach, do tego najczęściej nigdzie wcześniej niepublikowanych).

Najnowszy, trzynasty tom, obejmuje sezony 1987 i 1988, w których mistrzowskie tytuły zdobywali zawodnicy leszczyńskiej Unii. Poza wynikami w poszczególnych sezonach, w „Leksykonie” zamieszczana jest „Parada Drużynowa”, prezentująca dorobek zespołów w całej historii rozgrywek, oraz zawodników mających za sobą starty w danych zespołach; tym razem w „Paradzie” kluby z Rzeszowa, Śremu, Świętochłowic i częściowo z Tarnowa.

Książka ma miękką oprawę i 180 stron. Więcej szczegółów na stronie: www.ksiazkizuzlowe.pl – tam także informacje o innych żużlowych publikacjach.

Wiesław Dobruszek