Aktualności Dodano: 12 Sierpnia 2024

Z Włoch do Polski w rockowym stylu

Data rozpoczęcia: 2024-08-10

W sobotę, 10 sierpnia, na scenie Biblioteki Ratuszowej wystąpił Andrea Angelini, włoski gitarzysta, który po raz pierwszy zagrał w Polsce. To wyjątkowe wydarzenie przyciągnęło wielu miłośników muzyki, którzy mieli okazję odbyć podróż przez muzyczne dekady, głównie lata 60. i 70.

Andrea Angelini, znany z występów w rzymskich klubach muzycznych, zaprezentował solowy projekt "Andy's Corner Solo Acoustic Project". Artysta, uzbrojony jedynie w gitarę akustyczną i harmonijkę, stworzył niezwykłą atmosferę, która od pierwszych chwil porwała publiczność. Koncert rozpoczął się wykonaniem utworu "Father and Son" Cat Stevensa, który od razu poruszył zgromadzonych. Delikatne dźwięki gitary idealnie oddały klimat tego ponadczasowego klasyka, a głęboki, refleksyjny głos Angeliniego wprowadził słuchaczy w nostalgiczny nastrój.

Podczas koncertu Angelini zaprezentował szeroki repertuar klasyków rocka, bluesa oraz folku, które na przestrzeni dekad kształtowały muzyczny krajobraz. Jego wykonania były pełne pasji i oddania, a każdy utwór interpretował z wielkim sercem. Publiczność, licznie zgromadzona w Bibliotece Ratuszowej, reagowała entuzjastycznie na każde kolejne wykonanie. Andrea Angelini nawiązał niezwykły kontakt z widzami, którzy nagradzali go gromkimi brawami. Koncert trwał ponad dwie godziny, podczas których publiczność mogła usłyszeć jedynie najlepsze klasyki.

[język prosty etr: 10 sierpnia włoski gitarzysta Andrea Angelini, zagrał po raz pierwszy w Polsce. Wystąpił w Bibliotece Ratuszowej. Jego koncert przyciągnął wielu fanów muzyki. Angelini jest znany z występów w rzymskich klubach. Tym razem zaprezentował solowy projekt "Andy's Corner Solo Acoustic Project". Grał na gitarze akustycznej i harmonijce. Wykonał znane utwory z lat 60. i 70.]

Julia Józefiak