Aktualności Dodano: 14 czerwca 2022

Wydaliśmy kolejną książkę

Data rozpoczęcia: 2022-06-14
Data zakonczenia:

5 dni w trasie, 7 spotkań autorskich, dziesiątki sprzedanych książek, rozdanych autografów i moc nowych doświadczeń. Tak można podsumować zorganizowaną przez nas trasę promocyjną najnowszej książki Marcina Wolskiego pt. „Siostrzyczki”, której jesteśmy wydawcą.

Przypomnijmy, że Wydawnictwo Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie jest od lat integralną częścią Biblioteki, której jednym z zadań jest gromadzenie, archiwizowanie i udostępnianie materiałów związanych z Lesznem i regionem lub promujących ziemię leszczyńską.

Książka „Siostrzyczki” to historia dwóch sióstr, pielęgniarek z Leszna pracujących w Niemczech. Bliźniaczek tak różnych, jak tylko mogą być różne dwie córki jednej matki, choć różnych ojców. Dwie istoty spragnione szczęścia, które dążą do niego różnymi drogami. Alina tęskni za mężem bogaczem, najlepiej po osiemdziesiątce, Beata zajmuje się pacjentem w stanie terminalnym, ludzką rośliną bez kontaktu ze światem. Kieruje nią wyłącznie empatia i nawet na myśl jej nie przychodzi, że nawiąże kontakt ze swoim podopiecznym i przeżyje pełną niebezpieczeństw przygodę. Wolski daleki od polityki i historii alternatywnych, ale w najlepszym stylu.

Marcin Wolski – pisarz, dziennikarz, satyryk. Szerszej publiczności znany jako twórca kultowego programu satyrycznego „Polskie zoo” oraz magazynu „60 minut na godzinę”. Aktualnie jest szefem zespołu i jednym z prowadzących (dla TVP Info) audycję satyryczną „W tyle wizji” - cieszącą się ogromną oglądalnością (jednorazowo nawet do 800 tys. widzów)

- Cieszymy się, że możemy współpracować z panem Marcinem Wolskim – który w swoim dorobku pisarskim ma już ponad 100 książek. Jego przyjazd do Wielkopolski związany był nie tylko z promocją najnowszej powieści, ale także ze zbieraniem materiałów do historii alternatywnej o królu Stanisławie Leszczyńskim – mówił podczas spotkania autorskiego w Bibliotece Ratuszowej, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Andrzej Kuźmiński.

W ramach trasy promocyjnej odwiedziliśmy Biblioteki w Wolsztynie, Nowym Tomyślu, Krotoszynie, Gostyniu, Wschowie oraz Kościanie. Serdecznie dziękujemy dyrekcji oraz pracownikom wspomnianych Bibliotek za miłe przyjęcie, a czytelnikom, którzy uczestniczyli w spotkaniach – za liczne przybycie oraz ciekawe pytania do autora.

Książka jest do nabycia w Bibliotece Ratuszowej.

Magdalena Woźna