Aktualności Dodano: 07 Kwietnia 2021

Leszczyńska Biblioteka Cyfrowa teraz bardziej intuicyjna

Data rozpoczęcia: 2021-04-07
Data zakonczenia:

W marcu na stronach Leszczyńskiej Biblioteki Cyfrowej wprowadziliśmy zmiany, dzięki którym przeglądanie wirtualnych zbiorów jest jeszcze przyjemniejsze.

Codziennie zespół digitalizatorów pracuje nad rozwojem wirtualnej książnicy, chcąc zapewnić użytkownikom dostęp do interesujących materiałów w najwyższej jakości technicznej. Od kilku lat LBC notuje stały wzrost oglądalności, każdego roku przybywa też w niej cyfrowych obiektów. Obecnie jest ich ponad 13 500.

Teraz, dla wygody użytkowników, na stronach LBC wprowadziliśmy zmiany mające ułatwić nawigację po zasobach. W ramach nowego podziału tematycznego łatwiej jest dotrzeć do książek, fotografii czy do gazet i czasopism. Prasa została podzielona dodatkowo według tytułów i opatrzono ją winietami tytułów prasowych.

Jak najlepiej przeglądać to, co mamy do zaoferowania? U góry strony wystarczy kliknąć zakładkę "Kolekcje", która wyświetli konkretne zasoby dostępne w LBC. Tam, gdzie znajduje się symbol "+", można rozwinąć kolejne podkategorie. Alternatywnie wykaz kolekcji można przeglądać na stronie głównej pod zakładką "Aktualności".

Użytkowniku! Zapraszamy do odwiedzania Leszczyńskiej Biblioteki Cyfrowej, odkrywania jej tajemnic i śledzenia zmian.

Łukasz Domagała