Aktualności Dodano: 20 maja 2024

MBP Leszno na Gali w Poznaniu

Data rozpoczęcia: 2024-05-20

W czwartek, 16 maja, w poznańskiej Auli Artis odbyła się Gala Wielkopolskiego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek połączona z pierwszą edycją konkursu Literackiej Nagrody Wielkopolskich Czytelników. Organizatorem wydarzenia była Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu oraz Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. W czasie uroczystości wręczono bibliotekarzom Wielkopolskie Odznaki Honorowe „Za zasługi dla Województwa Wielkopolskiego". Ponadto5 bibliotek wyróżniono nagrodą i tytułem Templum Libri.
Po raz pierwszy wręczono także Literacką Nagrodę Wielkopolskich Czytelników w dwóch kategoriach. Za najlepszą książkę dla dorosłych została uznana „Łakome" Małgorzaty Lebdy. Autorka podkreśliła w swoim wystąpieniu, jak ważną rolę odegrała w jej życiu biblioteka w rodzinnej miejscowości. Dla laureatki czytanie książek od najmłodszych lat miało wielkie znaczenie dla zainteresowania literaturą i wyboru drogi twórczej. W kategorii literatury dla dzieci i młodzieży Literacką Nagrodą Wielkopolskich Czytelników uhonorowany został „Szalik" Michała Rusinka z ilustracjami Joanny Rusinek.
Spośród bibliotek, które zgłosiły listę propozycji książek wytypowaną przez czytelników, rozlosowano 10 nagród po 3 tys. zł na zakup nowości. Z radością informujemy, że nasza biblioteka została jednym ze zwycięzców losowania.
Na zakończenie uczestnicy gali wysłuchali pięknego koncertu Janusza Radka.

Fot. WBPiCAK