Aktualności Dodano: 17 lutego 2020

Twórczość Krystyny Grys w nowej odsłonie

Data rozpoczęcia: 2020-02-17
Data zakonczenia:

Jak hipopotam radzi sobie z higieną jamy ustnej? Kto mu pomaga umyć zęby? Odpowiedź znajdziecie w wierszyku dla dzieci pani Krystyny Grys, który stał się podstawą piosenki i animowanego teledysku „Hipopotam". Zapraszamy do słuchania i oglądania na kanale:
https://www.youtube.com/c/KarolinaTuz

Projekt powstał dzięki współpracy grupy pasjonatów z różnych części Polski. To piosenka dla dzieci, która powstała przy współpracy z utalentowanymi muzycznie i plastycznie dziećmi. 8-letni Kuba śpiewa, 15-letnia Zosia zaprojektowała figurki zwierząt do teledysku, a 14-letni Michał pracował przy animacji poklatkowej. Tekst napisała Krystyna Grys z Leszna (Wielkopolska), muzykę – kompozytorka, pianistka i wokalistka Karolina Tuz, która zaśpiewała wspólnie z Andrzejem Hutnikiem basem z opery w Szwajcarii i małym Kubą Tuzem.

To już kolejna piosenka, którą Karolina Tuz kieruje do dzieci. Na jej kanale na YouTubie posłuchać można także „Kołysanki" do tekstu Zofii Beszczyńskiej, teledysk ilustrują rysunki dzieci z Przedszkola nr 2 w Szprotawie.