Aktualności Dodano: 10 stycznia 2017

Otwarcie Leszczyńskiej Biblioteki Cyfrowej

Data rozpoczęcia: 2017-01-10
Data zakonczenia:

Otwarcie pracowni digitalizacji odbędzie 10 stycznia o godzinie 12.00 w siedzibie MBP w Lesznie odbyło się otwarcie pracowni digitalizacji oraz inauguracja Leszczyńskiej Biblioteki Cyfrowej.
Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie podjęła działania zmierzające do zdigitalizowania części starszych zbiorów instytucji. Na ten cel udało się pozyskać dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kultura Cyfrowa” na zadanie: „Stworzenie cyfrowej Biblioteki leszczyńskiej wraz z digitalizacją zbiorów”. W projekcie wspartym finansowo przez Urząd Miasta Leszna bierze udział Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie oraz wszystkie biblioteki samorządowe z powiatu leszczyńskiego: Gminna Biblioteka Publiczna w Wijewie, Rydzyński Ośrodek Kultury, Gminne Centrum Kultury w Krzemieniewie, Gminna Biblioteka Publiczna w Lipnie, Centrum Kultury i Biblioteka w Osiecznej, Samorządowy Ośrodek Kultury w Święciechowie i Gminna Biblioteka Publiczna we Włoszakowicach.

W leszczyńskiej bibliotece cyfrowej znajdować się będą zasoby pochodzące ze zbiorów: MBP oraz partnerów projektu. Wszystkie zasoby dotyczyć będą informacji na temat historii, kultury oraz znaczenia ziemi leszczyńskiej.

Dostęp do elektronicznych publikacji będzie miał każdy. Skany książek systematycznie publikowane będą się na stronie internetowej.