Aktualności Dodano: 18 lutego 2020

Promocja książki Katarzyny Janus

Data rozpoczęcia: 2020-02-17
Data zakonczenia:

W poniedziałek, 17 lutego 2020 r. w Filii Bibliotecznej nr 5 odbyło się spotkanie promocyjne najnowszej książki Katarzyny Janus, pt. "Sacrum et profanum". Ukazała się ona pod koniec ubiegłego roku i jest już szóstą książką Katarzyny Janus, autorki poczytnych powieści z gatunku obyczajowej literatury kobiecej. 

Podczas spotkania autorka opowiedziała nie tylko o nowej książce, ale także o jej inspiracjach, podróżach i pozostałych powieściach. Spotkaniu towarzyszyła prezentacja zdjęć z podróży pisarki do Normandii, która zachwyciła uczestników spotkania. Dzięki namowie słuchaczy, autorka zdradziła również kilka szczegółów o swoich następnych dziełach.

Kilka słów Katarzyny Janus o "Sacrum et profanum":

"Agata, atrakcyjna, dwudziestoparoletnia studentka psychologii, mieszkanka Gdańska, pochodzi z biednej, wielodzietnej rodziny. Podczas studiów utrzymuje się, parając różnymi dorywczymi pracami, niestety, ledwo starcza jej do pierwszego. Pewnego dnia poznaje dwóch mężczyzn. Po spotkaniach z nimi, zachęcona możliwością łatwego zarobienia pieniędzy, podejmuje decyzję i zostaje call girl, Anastazją, ekskluzywną dziwką. Nie narzeka na brak amatorów seksu za pieniądze, jednak z niektórymi klientami zaczyna łączyć ją coś więcej.

Czy jest możliwe, aby ktoś taki, jak ona spotkał na swej drodze miłość? A przyjaźń? Czy można zaprzyjaźnić się lub zakochać w kliencie?

Jan i Maurycy, dwaj mężczyźni, którzy stają na jej drodze. Tak bardzo różnią się pod względem wieku, aparycji, charakteru. Co ich połączy? Jaką tajemnicę obaj w sobie kryją?

Nieprzewidywalny los zawiedzie Agatę do Normandii, fascynującej krainy, do magicznego domu na klifie. Czy spotka tam szczęście? Czy też sprawdzi się wróżba starej Cyganki?

Jest tylko jeden sposób, żeby się o tym przekonać.

Przeczytajcie już teraz, bo… Ciąg dalszy może nastąpić."