Aktualności Dodano: 21 lutego 2020

"W strumieniu życia" Violetty Borowiak

Data rozpoczęcia: 2020-02-20
Data zakonczenia:

W czwartek, 20 lutego 2020 odbyło się spotkanie autorskie Violetty Borowiak, promujące najnowszy tomik poezji "W strumieniu życia". Wydarzenie prowadziła ilustratorka tomiku Marlena Kordylas. Oprawę muzyczną zapewnił Chuck Frazier.

"W strumieniu życia" jest drugim z serii autorskim tomikiem artystki będącym kontynuacją tomiku "Światła Lśnienie", który z kolei poprzedzony był zapowiedzią serii pt. "Dotknij siebie". Seria jest drogą, którą przebywa każdy człowiek w czasie swojej podróży życia. Poszczególne części debiutanckiego tomiku są zapowiedziami następnych wydań. Od "Światła lśnienie" poprzez "Strumień życia" do "Tuż przed świtem", kiedy to budzi się do prawdziwego życia. "Pod dachem nieba" poznaje wartości ważne dla siebie. "Zawieram się w tobie" i dalej "W pytaniu odpowiedź" już wie, że w życiu "Jestem twym darem", a na koniec pozostaje mu tylko "Wspomnienie". Wie, że to wszystko musiał przeżyć by dotrzeć do tu i teraz.


Violetta Borowiak, 
urodzona w 1963 r. w Lesznie, jest wrażliwą obserwatorką świata. Kieruje się w życiu wewnętrzną siłą. Pisaniem wierszy zajmuje się od kilku lat. Pisanie jest dla niej spełnieniem siebie, uwieńczeniem dotychczasowych zmagań z życiem. Jej wiersze są wyrazem przeżyć przelanych na papier. Ponadto jest członkiem Stowarzyszenia Sztuka dla Wszystkich oraz Leszczyńskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury. Debiutowała w styczniu 2018 r. występując wraz z Chórem "Chopin" podczas wydarzenia zorganizowanego w Bibliotece Ratuszowej. Współpracuje z Marleną Kordylas, która wykonuje ilustracje do książek.