Aktualności Dodano: 28 września 2017

Wystawa malarstwa Arkadiusza Cypriana

Data rozpoczęcia: 2017-09-28
Data zakonczenia:

27 września 2017 w Galerii Lochy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie odbył się wernisaż wystawy malarstwa Arkadiusza Cypriana.

Wystawę, w obecności dyrektora Miejskiego Biura Wystaw Artystycznych Marcina Kochowicza oraz zastąpcy dyrektora MBP Krzysztofa Taciaka, otworzył Damian Małecki. Wernisaż wypełniły rozmowy na temat drogi artysty do malarstwa oraz jego współpracy międzynarodowej. 

Arkadiusz Cyprian urodził się w 1975 r. w Kościanie. Obecnie mieszka w podkościańskich Jezierzycach. Latem 1992 r. w sierpniu podczas niefortunnego skoku do wody złamał kręgosłup, co skończyło się trwałym kalectwem.  W 2013 roku został Stypendystą Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami. Od tego czasu współpracuje z Wydawnictwem AMUN w Raciborzu.
Na swoim koncie ma już około 600 obrazów. Swoją pasję do malarstwa odkrył podczas Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kościanie.
Obrazy Arkadiusza Cypriana można było oglądać m.in. w Kościanie, Śmiglu, Lesznie, Wschowie, Osiecznej, Górze, Nowym Tomyślu, Zwierzynie, Pniewach, Trzebnicy, Wolsztynie, Rawiczu i Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie w ramach wystawy artystów zrzeszonych w AMUN.

„Z perspektywy lat można powiedzieć, że moje życie zaczęło się na nowo
i wcale nie jest gorsze. Można robić wiele ciekawych rzeczy, a najważniejsze jest aby nie narzekać”

Wystawę można zwiedzać do 16 października 2017 r. w Galerii Lochy.

Obrazy z wystawy do nabycia u autora pod numerem tel. 532 139 978