Aktualności Dodano: 02 października 2017

Międzynarodowo w bibliotece

Data rozpoczęcia: 2017-10-02
Data zakonczenia:

W spotkaniu zorganizowanym przez Centrum Aktywności Twórczej wzięli udział wolontariusze, którzy właśnie wrócili, bądź na stałe mieszkają w Tajlandii, Portugalii i Indiach. Uczestników spotkania przywitała Monika Pawlak, wiceprezeska Centrum Aktywności Twórczej, która jest odpowiedziana za upowszechnianie projektów globalnych. Wieczór rozpoczął się o godz. 17.00 w Galerii Lochy i trwał blisko trzy godziny.

Spotkania z kulturami innych państw odbywają się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lesznie co najmniej raz w miesiącu. Nie było to pierwsze, ani ostatnie takie spotkanie w naszej bibliotece. Już teraz zapraszamy na kolejne spotkanie CAT, które odbędzie się 23 października 2017 r. Gościć wtedy będziemy wolontariuszy, którzy opowiedzą o egzotycznym Nepalu. Jak zawsze przy tej okazji na czytelników biblioteki czekać będzie degustacja kuchni nepalskiej.

Często wyjazd na wolontariat za granicę jest sposobem na odnalezienie siebie i celu w życiu. Przygoda i nauka zostaje z człowiekiem do końca życia. Zrozumie to tylko ten, który tego spróbuje - mówiła wiceprezeska Pawlak.

FUNDACJA CENTRUM AKTYWNOŚCI TWÓRCZEJ powstała w Lesznie z inicjatyw trzech młodych osób, wierzących w potencjał młodzieży i możliwość aktywizacji lokalnej społeczności. Jako pełnoprawna organizacja istnieje od 30.12.2008 r. W Zarządzie i Radzie Fundacji zasiadają młodzi ludzie, którzy mają entuzjazmu w nadmiarze i chcą go spożytkować działając na rzecz rozwoju młodzieży i rozwoju naszego regionu.

Główne działania fundacji koncentrują się wokół wspierania rozwoju dzieci i młodzieży, wyrównywaniu szans edukacyjnych oraz upowszechnianiu kultury. Fundacja daży do ukształtowania się społeczeństwa angażującego się w sprawy swojej społeczności. Dba także o promocję idei wolontariatu, aktywności społecznej. Cele realizuje poprzez organizację warsztatów, szkoleń, konferencji, happeningów, koncertów i festiwali.